چاپ کتاب طرحواره درمانی برای کودکان و نوجوانان

چاپ کتاب طرحواره درمانی برای کودکان و نوجوانان

نام کامل اثر: طرحواره درمانی برای کودکان و نوجوانان (راهنمایی برای درمانگران) «جلد اول و دوم»

نویسنده: کریستف لوث، پیتر گراف، گرهارد زاربوک و روت آ. هولت

مترجم: دکتر بهنام شیرینی پارگامی

سال چاپ: ۱۴۰۱

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۸۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰ نسخه

چاپ کتاب طرحواره درمانی برای کودکان و نوجوانان

از آغاز بکارگیری انواع شیوه‌‌های روان‎درمانی برای برطرف کردن ناراحتی‎ها و مشکلات روانی تغییرات زیادی در مدل‎های درمانی رخ داده است. بویژه در طی چند دهه اخیر رویکردهای متنوعی به شیوه‎های علمی روان درمانی اضافه شده است و هر کدام از این شیوه‎ها برای انواع خاصی از اختلالات روانی کمک کننده بوده‎اند. از جمله رویکردهای بسیار پرطرفدار در شیوه‎های روان‎درمانی، درمان‎های شناختی رفتاری است که اصطلاحا CBT شناخته می‎شود. مروری بر تاریخچه CBT بیانگر رشد گام به گامی است که هر قدم آن نسبت به قبل یک ترقی قابل توجه را نشان می‎دهد و یکی از موفق‎ترین مدل‎های درمانی که در سالهای اخیر در زیر مجموعه درمان‎های CBT ایجاد شده است، رویکرد طرحواره درمانی است که جفری یانگ با خلاقیتی خاص با ترکیب روان‎کاوی و رفتارگرایی آن را پایه‎گذاری کرد. قبل از یانگ افراد زیادی تلاش کرده بودند تا بین رویکرد روان‎کاوی و رفتارگرایی که از بسیاری جهات تفاوت‌‌های اساسی با یکدیگر دارند، تعامل ایجاد کنند که هیچ کدام از این تلاش‎ها موفقیت چشمگیری به دست نیاوردند و تنها شاهکار جفری یانگ بود که توانست با مبنا قرار دادن رفتارگرایی، مفاهیم روان‎کاوی را به آن اضافه کند و یکی از کارآمدترین شیوه‎های روان درمانی را پایه‎گذاری کند که بنا بر پژوهش‎های متعدد، موفقیت‎های چشمگیری را در اغلب کشورهای دنیا به دست آورده است و درمان‎های حاصل از این رویکرد از ماندگاری و کارآمدی بالایی نیز برخوردار هستند.

چاپ کتاب طرحواره درمانی برای کودکان و نوجوانان

اما نویسندگان این کتاب با پیروی از مفاهیم بنیادین طرحواره درمانی که جفری یانگ آن‌ها را معرفی و توسعه داده و از این رویکرد برای درمان مشکلات روانی افراد بزرگسال برای انواع اختلالات، بویژه مشکلات بین فردی استفاده می‎کند، این کتاب را به روش بسیار ماهرانه‌ای برای کمک به کودکان دچار مشکلات روانی از سنین اولیه تولد (نوزادی) تا دوره نوجوانی تالیف کرده‎اند که مطالعه این کتاب توانایی‎های این نویسندگان را به خوبی آشکار می‎کند. این کتاب در ۱۸ فصل تدوین شده است. در جلد اول کتاب ۱۰ فصل ابتدائی ترجمه و ۸ فصل بعدی در جلد دوم در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *