پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU

چاپ کتاب پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU

نام کامل اثر: پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU

نویسندگان: مهرانگیز قبیمی، حامد سارانی

سال چاپ: ۱۳۹۹

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۲۰۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

فونت دستگاه ادراری به عفونتی اطلاق می‌شود که در یکی از بخش‌های این سیستم شامل پیشابراه، مثانه، حالب و یا کلیه دیده شود. این عارضه شایعترین نوع عفونت ناشی از مراقبت‌های بالینی است بطوریکه ۷۵ درصد عفونت‌های ادراری بیمارستانی، همراه با سونداژ مثانه هستند. ۱۵ تا ۲۵ درصد بیماران در طی اقامت خود در بیمارستان سونداژ مثانه می‌شوند. در ایجاد عفونت وابسته به سوند ادراری، سونداژ دراز مدت مهمترین ریسک فاکتور بروز آن می‌باشد. بنابراین بجز در موارد ضروری از سوند گذاری باید اجتناب و به محض رفع ضرورت سوند خارج گردد.

پیشگیری از عفونت‌های ادراری در ICU

عفونت‌های دستگاه ادراری شایع ترین عفونت‌های مرتبط با سلامت هستند که مسئول بیش از ۳۰ درصد تمام عفونت‌های بیمارستانی می‌باشند و ۲۰ تا ۲۵ درصد اين عفونت‌ها در بيماران داراي سوند ادراري ماندگار اتفاق می‌افتند. سونداژ بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه، مهم ترین عامل ابتلا به عفونت سیستم ادراری در این بیماران است. سوند ادراری باعث انسداد مجرای پیشابراه شده، مخاط مثانه را تحریک می‌کند و با ایجاد یک راه مصنوعی، باعث ورود میکروارگانیسم به سیستم ادراری می‌شود. فلور کلونیزه شده در نواحی پوست پرینه و اطراف پیشابراه می‌تواند از طریق سطح خارجی سوند ادراری به مثانه برسد و ایجاد عفونت‌های جدی در سیستم ادراری کند. بیش از ۱۳۰۰۰ مرگ هر ساله مرتبط با عفونت‌های ناشی از سوند ادراری تخمین زده شده است. از نظر بالینی اغلب عفونت‌های ادراری مرتبط با سوند، علایم بالینی خفیفی ایجاد می‌کنند و حتی ممکن است بیمار تب نداشته باشد و یا تب خفیفی داشته باشد، که ممکن است توسط مراقبین بهداشتی با اهمیت تلقی نشود و بعد از خارج کردن سوند از بین می‌رود. میزان بالای استفاده از سوند ادراری، سونداژ طولانی مدت، جنس، بیماری زمینه‌ای شدید، مراقبت ناقص از سوند و افزایش پاتوژن‌های مقاوم، در افزایش بروز عفونت سیستم ادراری بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه دخیل هستند.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *