کتاب اثربخشی تحقیقات برنج

چاپ کتاب اثربخشی تحقیقات برنج

نام کامل اثر: کتاب اثربخشی تحقیقات برنج

مولف: تالیف گروه مولفان [به سفارش] سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، موسسه تحقیقات برنج کشور

سال چاپ: ۱۳۹۸

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۲۵۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب اثربخشی تحقیقات برنج

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ کتاب اثربخشی تحقیقات برنج پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب اثربخشی تحقیقات برنج را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

نقش استراتژیک برنج در تامین امنیت غذایی مردم ایران انکار ناپذیر است. بنابراین تلاش برای بهبود کیفیت، کمیت و پایداری تولید آن ضروری است. از طرفی روند رو به رشد افزایش جمعیت، کاهش منابع،  تغییرات اقلیمی و تغییر سبک زندگی باعث شد نیاز به انجام پژوهش‌های کاربردی در جهت رفع مشکلات و موانع  تولید، کاهش سختی کاری و افزایش درآمد کشاورزان بویژه عرصه‌ی برنج بیش از پیش احساس شود. موسسه تحقیقات برنج کشور هم راستا با مجموعه‌ی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، پژوهش‌های کاربردی متعددی با هدف رفع نیازهای بهره‌برداران و حل مشکلات و چالش‌های پیش روی عرصه‌ی شالیکاری در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی انجام داده است. عمده‌ی این فعالیت‌ها به صورت پروژه‌های تحقیقاتی متعدد در همکاری با سایر مراکز علمی کشور بوده است.

معرفی کتاب اثربخشی تحقیقات برنج

اگرچه نتایج این مطالعات به صورت گزارش‌های نهایی، مقالات پژوهشی، سخنرانی در همایش‌های علمی و همچنین دوره‌های ترویجی به طیف وسیعی از مخاطبان ارایه شده است ولی اثربخشی مستقیم و غیرمستقیم نتایج حاصل از این تحقیقات ۳۰ ساله به صورت متمرکز انجام نشده است. به همین دلیل لزوم جمع آوری، تدوین و ارایه‌ی اثربخشی هر کدام از این دستاوردها از ضروریات می‌باشد. در مجموعه‌ی حاضر سعی شده است علاوه بر بیان مختصر معضلات و چالش‌های کشاورزان و بهره‌برداران عرصه‌ی برنج، دستاوردهای پژوهشی و میزان تأثیرگذاری هر کدام از آنها نیز بیان شود. این مجموعه در شش فصل شامل اثربخشی تحقیقات در افزایش تولید برنج، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد شالیکاران، مصرف بهینه‌ی نهاده‌ها و کاهش خطرات زیست محیطی در شالیزار، سازگاری با شرایط کم‌ آبی در شالیزار، ارایه خدمات به بهره‌برداران و انتقال آخرین یافته‌های تحقیقاتی به بهره‌برداران نگارش یافته است. امید است این مجموعه مورد توجه همه‌ی فعالان حوزه‌ی برنج قرار گیرد و این موسسه را در جهت تکمیل اطلاعات و ارایه‌ی بهتر یاری دهند.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *