کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو

چاپ کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو

نام کامل اثر: کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو

مولف: لیلا دامغانی، حمیدرضا دامغانی

سال چاپ: ۱۳۹۸

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۸۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب الگوریتم‌های حل هزارتو را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

هزارتو، یک مسیر گیج کننده است که در آن، حل کننده می‌تواند هزارتو را با استفاده از بهینه‌ترین مسیر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای دستیابی به مقصد کشف نماید. به لحاظ فنی، هزارتو  متمایز از مسیر پر پیچ و خم  است، زیرا مسیر پر پیچ و خم دارای یک مسیر یکتا است که همراه با پیچ و خم است، اما هیچ انشعابی ندارد و به این دلیل که راهبری در آن سخت باشد، طراحی نشده است. در حل هزارتو، الگوریتم حل هزارتو روشی یکتا است که هزارتو را به طور هوشمند حل می‌نماید.
اکثر الگوریتم‌های حل هزارتو به طور نزدیکی با نظریه‌ی گراف در ارتباطند، در جایی که هزارتوهای بدون حلقه، معادل با یک درخت در نظریه‌ی گراف است. الگوریتم‌های نظریه‌ی گراف بسیار دقیق‌تر از الگوریتم‌های نظریه‌ای غیر گراف هستند. از طرفی، پدیده‌ی حل هزارتو بر روی این قضیه متمرکز است که در زمینه‌ای عملی و گسترده اجرا گردد که دران، بازده و دقت الگوریتم نظریه‌ی گراف، آن را بر الگوریتم نظریه‌ی غیرگراف مقدم نماید.

الگوریتم‌های حل هزارتو
هزارتو از جمله سرگرمی‌هایی است که نیاز به ذهن فعال و البته هوش بالا دارد. هزارتوهای ساده را درون روزنامه‌ها دیده‌اید اما هزارتوهای زمینی بسیار جالب و پیچیده‌تر هستند. هزارتوهای زمینی معمولاً در فضاهای بزرگ ساخته می‌شوند و در ابتدا به شکل یک پارک با دیوارهایی از جنس شمشاد به نظر می‌رسد اما با ورود به آن همه چیز متفاوت می‌شود چرا که پیدا کردن راه خروج کار بسیار سختی خواهد بود. در این مقدمه ابتدا نگاهی داریم به تعدادی از متفاوت‌ترین هزارتوهای دنیا لانگ لیت” نام هزاتویی در انگلستان است که به عنوان طولانی‌ترین هزارتوی دنیا نیز شناخته می‌شود. این هزارتو به وسیله طراحی به نام “گرگ برایت” در سال ۱۹۷۵ ساخته شده است و فضایی به مساحت ۰٫۶ هکتار را پوشش داده است. مسیرهایی که در این هزارتو قرار دارد جمعاً ۲٫۷ کیلومتر می‌شوند. هدف از ورود به این هزارتو رسیدن به مرکز آن است جایی که یک ایستگاه برای استراحت و دیدن کل فضای هزارتو آماده شده است.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *