چاپ کتاب رمان

چاپ کتاب رمان

رمان یا داستان بلند که معادل انگلیسی آن Novel است متنی روایتگر و داستانی است که در قالب نثر نوشته می‌شود. اولین اشاره رمان در قرن ۱۸ عمدتاً به داستان‌های کوتاه بود. تقریباً از دو قرن پیش تاکنون تبدیل به یکی از مهمترین اشکال ادبی شده است. واژه رمان عمدتاً به داستان‌‌هایی با مضمون عشق و خیانت و توطئه اطلاق می‌گردید که هم اکنون با محتوای مختلفی از جمله تاریخی، جنگی و … نوشته می‌شود. واژه رمان در اصل یک کلمه فرانسوی می‌باشد (چگونه یک رمان بنویسیم؟).

چاپ کتاب رمان

امروزه افراد بسیاری در دنیا رمان می‌خوانند و در ذهن خود نگارش یک رمان را می‌پرورانند. پر واضح است که نگارش رمان کاری بسیار تکنیکی و تخصصی است اما ذوق و قریحه و استعداد به نوشتن در این حیطه به قدری اهمیت دارد که می‌تواند بحث تکنیک را تحت پوشش خود قرار دهد.

واقعیت این است که بسیاری از نویسندگان بزرگ هیچ آموزشی در باب نحوه نگارش رمان ندیده‌اند و علی‌رغم آن توانسته‌اند رمان‌ها و آثار بسیار بزرگی را به وجود آورند.

نوشتن کتاب رمان در ایران علاقمندان بسیاری دارد و نویسندگان آن با هزاران مشکلی که روبروی خود می‌بیننند، می‌نویسند و آموزش و تجربه حاصل می‌کنند. واقعیت این است تا زمانی که شما ننویسید و توجه مخاطبان را به خود جلب نکنید نمی‌توانید در این حیطه پیشرفتی نمایید.

انتشارات نارون در حوزه چاپ کتاب رمان تاکنون فعالیت‌های بسیار زیادی کرده است. این انتشارات بنا به رسالت خود در حمایت از نویسندگان جوان سعی دارد چه در نگارش کتاب رمان و چه در ترجمه و چاپ کتاب رمان به نویسندگان و مترجمان خدمات ارزنده‌ای ارایه کند.

در باب نگارش و چاپ کتاب رمان انتشارات سعی دارد با توجه به تجربه هیئت نظارت و بررسی خود بهترین ارزیابی را از محتوای کتاب‌های رمان قبل از چاپ به نویسندگان ارایه کند. در این باب، نویسندگان در طول نگارش می‌توانند نسبت به محتوای رمان خود دیدی بهتر کسب نمایند و نقاط ضعف آن را قبل از چاپ کتاب پوشش دهند.

همچنین مترجمان کتاب رمان می‌توانند با تماس و ارتباط با ما بهترین و جدیدترین کتاب‌های رمان را شناسایی کرده و اقدام به ترجمه و چاپ آن با بهره‌گیری از خدمات ترجمه، ویرایش و چاپ کتاب نمایند.

اگر قصد چاپ کتاب و ترجمه کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

43 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   در مرحله اول فایل کتاب بررسی خواهد شد و در صورت داشتن کیفیت های لازم قراردادی بین ناشر و مولف منعقد خواهد شد. مرحله بعد، فایل برای ویراستاری و صفحه آرایی ارجاع داده خواهد شد. سپس اقدامات لازم برای اخذ مجوزهای چاپ کتاب انجام می شود و امور مربوط به طراحی جلد و موارد نهایی صورت می گیرد. بعد از اخذ مجوزهای لازمه و ثبت کتاب شما در کتابخانه ملی، کار برای چاپ نهایی ارسال می شود. یقیناً در تمامی مراحل مولف فعال است و نظرات خود را در باره کیفیت صفحه آرایی و طراحی جلد و موارد دیگر ارایه خواهد نمود. شما می توانید با ما در تماس باشید تا در مورد هزینه های چاپ کتاب همکاران توضیحات لازم دیگر را ارایه دهند.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   نخیر اگر شما روی کاغذ مرقوم نموده اید نیز می توانیم دریافت کرده و بررسی نماییم. تاکید بر روی فایل بودن به این خاطر است که ارسال و دریافت و همچنین کار کردن بر روی آن راحت است و براحتی می توان فیدبک های مورد نیاز را ارایه نمود.
   در هر صورت شما می توانید دست نوشته های خود را از طریق پست یا حضوری به دست ما برسانید.

   پاسخ دادن
 1. بهار
  بهار says:

  سلام. خسته نباشید. شما برای چاپ رمان از نویسنده ای که کار مجازی داشته اما برای چاپ کار نوقلم محسوب میشه و کار چاپی نداره با هزینه خودتون کتاب رو چاپ می‌کنید یا با هزینه ی شخص نویسنده؟ ممنونم میشم جواب بدین

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   انتشارات نارون دانش بنابر هدف خود، این امکان را دارد که از بری نویسندگان در باب چاپ و انتشار رایگان و سهیم شدن در فروش کتاب به همراه نویسنده اقدام نماید. جهت این کار، ابتدا کیفیت علمی کتاب مورد بررسی قرار می گیرد، اگر کیفیت علمی و نگارشی کتاب مورد تایید همکاران ما قرار گیرد، انتشارات با ارایه پیشنهادی مبنی بر همکاری در فروش کتاب به مولف، تمامی امور مربوط به چاپ را به صورت رایگان به عهده خواهد گرفت.

   پاسخ دادن
 2. حیدر
  حیدر says:

  به نام خدا و با سلام و عرض ادب
  آیا شما در زمینه انتشار رمان (ژانر معمایی ، ترس و دلهره) هم فعالیت دارید ؟
  در صورت منفی بودن پاسخ لطفا در صورت امکان چند مورد از انتشاراتی که در این زمینه فعالیت دارند رو معرفی بفرمایید.
  متشکرم

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و عرض ادب
   انتشارات نارون دانش متشکل از چندین انتشارات است که درخور موضوعیت کتاب، آن را در یکی از انتشارات همسو با موضوع چاپ و منتشر می کند.

   پاسخ دادن
 3. سیمین
  سیمین says:

  سلام
  میخواستم بپرسم که شما دوره های آموزش رمان نویسی دارید یا نه و اینکه آیا انتشارات شما رمان هم چاپ میکنه یا فقط دانشگاهی و آموزشی هستش. ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   انتشارات نارون دانش گروه آموزشی دیگری نیز دارد که به برگزاری دوره های آموزشی میپردازد. قطعاً برنامه ای برای برگزاری دوره رمان نویسی خواهیم داشت و اگر آدرس ایمیلی که اینجا وارد نموده اید دقیق باشد از طریق همین آدرس ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهید شد.
   انتشارات نارون دانش متشکل از چندین انتشارات است که برحسب موضوعیت کتابها، آنها را در انتشارات متناسب خود چاپ می کند. انتشارات نارون دانش به خودی خود کتب رمان را نیز چاپ و منتشر می کند.

   پاسخ دادن
 4. حیدر
  حیدر says:

  به نام خدا و با سلام و عرض ادب
  ضمن تشکر از بابت پاسخی که به سوال قبلیم فرمودید میخواستم بپرسم نسخه اولیه رمان رو که بصورت تایپی توسط کامپیوتر می نویسیم و جهت بررسی به انتشارات تحویل میدیم آیا باید در ابعاد کتاب رقعی (A5) باشه؟
  با تشکر مجدد

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   شما در وهله اول صرفاً فایل را به صورت خام یعنی یک فایل ساده Word به ما ارایه میدهید. تمامی تغییرات دیگر، بعد از بررسی متن کتاب و رفع نقایص ویراستاری و صفحه آرایی انجام خواهد شد. در مرحله اول یعنی ارایه فایل اولیه وورد، شما با انتشارات قرارداد خواهید بست. میتوانید از لینک زیر با همکاران ما در ارتباط باشید.
   http://www.narvanpub.com/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/

   پاسخ دادن
 5. یک مولف
  یک مولف says:

  سلام
  من مجموعه داستانهایی برای کودکان نوشته ام و آخریش تا یک ماه دیگه تکمیل میشه ولی نمیدونم موضوعیتشون برای کودکان و نوجوانان مناسب هست یا خیر. اگر مناسب نبود انتشارات شما میتونه محتوا رو طوری تغییر بده که برای این سنین متناسب باشه؟ تشکر اگر پاسخ منو بدید.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با عرض سلام
   یقیناً بعد از ارسال اولین دست نوشته خود به انتشارات ما میتونیم جواب قطعی به شما ارایه کنیم. بله، اگر به نظر ما محتوای کتاب شما برای سنین مذکور مناسب نباشه، حتماً به شما اطلاع میدیم تا بتونید کتاب رو به شکل صحیح تغییر بدید. برای ارتباط با همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش می توانید به بخش تماس با ما بر روی وب سایت مراجعه نموده و با ما در ارتباط باشید.

   پاسخ دادن
 6. سپیده
  سپیده says:

  سلام در زمینه ترجمه خودتون کتاب معرفی میکنید؟ یعنی اینکه اسم کتاب به زبان اصلی رو معرفی کنید تا مترجم ترجمه کنه؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بله قبلاً هم برای مترجمین به معرفی کتاب اقدام کرده ایم. شما نیز می توانید حوزه مورد علاقه خود را به ما اعلام کنید تا همکاران کتاب مرتبط با علاقه شما را معرفی نمایند سپس به امور مربوط به ترجمه و چاپ رسیدگی شود.

   پاسخ دادن
 7. برزان محمودی
  برزان محمودی says:

  با سلام من دوتا رمان دارم البتە یکی رو فقط کامل کردم . یکیش عاشقانە است و یکی هم اجتماعی و درمورد کولبری نوشتم کە هنوز کامل نشدە. ولی هزینە چاپ ندارم فقط دوست دارم اگە ارزش چاپ داشتە باشە فقط چاپ بشە هیچ سود و درامدی نمیخوام کە از ز رمان بە دست بیارم

  پاسخ دادن
 8. فاطمه
  فاطمه says:

  سلام خسته نباشید.من رمانمو نوشتم و میخوام منتشر بشه. ولی داخل برنامه قلم نوشتم نمیتونم ارسال کنم تو قسمت فایل قلم بالا نمیاد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و عرض ادب
   واقعیت بنده با برنامه قلم آشنایی ندارم. شما میتوانید متن را در صورت امکان کپی کنید و در داخل وورد پیست نمایید و آن را برای ما به صورت وورد ارسال کنید.

   پاسخ دادن
 9. دیبا
  دیبا says:

  سلام و خسته نباشید. من علاقه مند هستم در زمینه ترجمه رمان کودکان فعالیت کنم. برای همکاری با شماخودتون کتاب رو معرفی می کنید یا باید از قبل ترجمه آماده داشته باشم؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام خدمت شما
   معمولاً همکاران مترجم ما کتاب را با علاقه خودشان انتخاب می کنند و قبل از ترجمه ما نیز بررسی می کنیم. اگر مورد تایید بود توصیه می کنیم که کار ترجمه کتاب را شروع کنید.

   پاسخ دادن
 10. بخشنده
  بخشنده says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  خواستم یک سوالی بپرسم در مورد موضوع و روند داستان یک رمان؛حقیقتا تا اونجایی که من دیدم،تا به حال خیلی کم اتفاق افتاده که یک رمان نویس ایرانی،داستانی رو طراحی بکنه که ماجرا هیچ ربطی به ایران و وقایع داخل ایران نداره و اصلا شخصیت ها ایرانی نیستن.خواستم بدونم چاپ چنین داستانی هم ممکنه و اینکه شرایطش چطور هست و با چاپ بقیه داستان ها چه تفاوتی داره؟یعنی داستان به صورتی نوشته میشه که به نظر ترجمه شده ی یک اثر خارجیه.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   خوب هیچ ایرادای ندارد. طبیعتاً فضای روانی یک نویسنده متاثر از فرهنگ خاک و بوم آن سرزمینی است که در آن زندگی کرده است. اگر شما می توانید رمانی را بنویسید که به اصطلاح جهان وطن باشد یعنی متعلق به فضا و زمان خاصی نباشد خوب هیچ مشکلی نخواهد داشت برای چاپ.

   پاسخ دادن
 11. محمد
  محمد says:

  سلام خواستم بپرسم درصدی که سهم نویسنده هست چقدر میباشد ؟ و یک سوال دیگر دارم آیا فروش شما خوب هست
  تا نشر شما رو برای چاپ کتاب انتخاب کنیم؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   درصد نویسنده و ناشر خوب یک عدد توافقی است. انتشارات نارون دانش با عقد قرارداد با کتابفروشی های مختلف به ارایه کتابهای خود در بازار کتاب به صورت مستمر می پردازد. اما این که کتاب شما بفروش برسد یا خیر صرفاً به میزان فروش ما متکی نیست بلکه به کیفیت و اهمیت کتاب شما هم بستگی زیادی دارد. انتشارات نارون دانش برای دریافت و بررسی کتاب شما در خدمت خواهد بود.

   پاسخ دادن
 12. کیانی
  کیانی says:

  سلام
  من به تازگی رمانی نوشتم که اثر اولم هست و ژانر عاشقانه ای داره.میخواستم بدونم شرایط چاپ رایگانش چیه و آیا ارزش چاپ داره یا در فضای مجازی منتشرش کنم؟
  ممنونم

  پاسخ دادن
 13. ساحل
  ساحل says:

  سلام من ستا داستان نوشتم ب اسماے از وجودم نیست ولے باوجودش آرومم یکے دیگشم شب ہای بیکسے در غربت و سومیش یہ تکہ وجود میخام ثبتشون کنم باید چکار کنم

  پاسخ دادن
 14. دریای اشک
  دریای اشک says:

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم یه پی دی اف رمان رو به صورت اختصاصی بخوام چاپ کنم امکان پذیر هست ؟
  از چند نفر پرسیدم اضهار بی اطلاعی کردن

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   پی دی اف رمان بعنی چی؟ یعنی شما رمانی رو نوشته اید و در فورمت پی دی اف درآورده اید؟ اگر فقط فایل پی دی اف را دارید کار سخت است. احتمالاض کتاب شما به صفحه آرایی نیاز داشته باشد و یا ایراداتی داشته باشد که باید رفع و رجوع شوند. که در این صورت امکان رفع ایراد وجود ندارد.

   پاسخ دادن
   • دریای اشک
    دریای اشک says:

    بله فقط فایل پی دی اف هست و ایراداتش گرفته شده .
    فقط هم یکی به صورت ویژه میخوام چاپ بشه امکان پذیر هست ؟

    پاسخ دادن
    • مدیر سایت
     مدیر سایت says:

     با سلام
     برای دریافت مجوزهای کتاب از وزارت ارشاد حتماً باید فایل وورد را هم داشته باشید. بنابراین، شما حتماً بایست فایل وورد را هم برای ما بفرستید.

     پاسخ دادن
 15. زهرا
  زهرا says:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخواستم شروع کنم و یه رمان بنویسم لب تاپ و کامپیوتر دردسترس ندارم میخاستم بدونم میشه با تلفن همراه شروع کنم برنامه ای وجود داره که روی گوشی نصب بشه و من بتونم نوشته هامو بنویسم و رمان بسازم اگه میشه و چنین برنامه ای هست لطفاً بهم معرفی کنین تا دانلود کنم ممنون و متشکرم

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و خسته نباشید
   واقعیت نرم افزاری رو نمی شناسیم و شاید هم وجود داشته باشه و باید از افراد دیگر پیگیر باشید.
   اگر به کامپیوتر دسترسی ندارید بهترین کار اینه که نوشته هایتان را رو کاغذ بنویسید و بعداً با برای تایپ به یک مرکز تایپ ارسال کنید تا تبدیل به فایل وورد بشه.
   یکی از آفت های جدید نوشتن اینه که فرآیند نگارش رو سخت بکنید. تایپ یک رومان با گوشی فکر می کنم کار بسیار سخ و طاقت فرسایی باشه و پیشنها میکنم حتماً روی کاغذ انجام دهید.

   پاسخ دادن
 16. Amir
  Amir says:

  با سلام خسته نباشید. یه سوال تقریبا ذهنم رو درگیر کرده و سوالم این هست که میشه یک نویسنده باوجود ایرانی بودن و فارسی زبان بودن کلا شالوده داستان رو با اسامی و ماجرایی در خارج بنویسه و مجوز هم بگیره و بتونه چاپ کنه؟

  پاسخ دادن
 17. Amir
  Amir says:

  با سلام و عرض خسته نباشید. ببخشید یک نویسنده با وجود ایرانی و فارسی زبان بودن میتونه رمان رو با اسامی و ماجرایی در خارج از کشور بنویسه و بتونه چاپ کنه و مجوز بگیره

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. هم اکنون یکی از رمانهای چاپ شده انتشارات ما به نام «افسانه دیانا» دقیقا به همین شکل است.

   پاسخ دادن
 18. یه کسی
  یه کسی says:

  ببخشید من با دوستم یک رمان نوشتم میخوام یک نسخه فقط یک نسخه ازش برام چاپ کنید بعدا مجوز بگیرم اون رمان رو به فروش میزارم.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام خدمت شما، چاپ کتاب بدون مجوز به لحاظ قانونی ممنوع است و پیشنهاد می کنیم شما نیز این کار را نکنید. کلاً برای گرفتن مجوزهای چاپ کتاب شاید نهایتاً ۲۰ روز الی یک ماه معطل شوید و به خاطر این مدت زمان کوتاه اثر خود را در معرض خطر قرار ندهید.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق آدرس ایمیل، اثر خود را برای ما ارسال نموده و از طریق شماره های تماس و یا همان آدرس ایمیل، با ما در ارتباط باشید. تشکر از شما
   آدرس ایمیل:
   narvanpub@gmail.com
   شماره های تماس:
   ۶۶۹۳۲۲۴۵ – ۰۲۱
   ۰۲۱-۶۶۹۳۱۹۴۴
   ۶۶۹۱۹۳۸۴ – ۰۲۱

   پاسخ دادن
 19. هنگامه
  هنگامه says:

  سلام و عرض ادب. داستانی در سن ۱۲-۱۳ سالگی نوشته ام. ودر سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی دلنوشته.ک در شهرمان، برای برخی دلنوشته هایم جایزه برده ام. امروز در سن ۳۵ سالگی تصمیم گرفتم ک آن را اگر قابلیت چاپ داشته باشد ب کتاب تبدیل کنم. هرگز دوست ندارم احساسات خوش نوجوانی ام را ب هر قیمت تبدیل ب کتاب کنم و با بازخورد منفی دیگران رو ب رو شوم.خیر، بلکه میخواهم اگر ارزش دارد، و نامم زیبا خوانده خواهد شد ، اعتبارم افزون، و حال خوش نوجوانی حفظ خواهد شد ، آن را ب چاپ برسانم ، بخصوص در عصر گرانی امروز. بنابراین ابتدا میخواهم از شما این اجازه را بگیرم : آیا میتوانم دست نوشته های (یادگاری ) دوران نوجوانی را بعد از اتمام تایپ برایتان ارسال کنم؟؟؟ نشر شما را انتخاب کردم ، ک میدانم کتب بی ارزش در آن ب چاپ نمیرسد. حتی اگر پاسخ ب ایمیل را هم ندادین، ولی من تشکر میکنم بخاطر وقتی ک گذاشتین و مطالعه کردین. درپناه حق‌

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و عرض ادب
   ممنون که انتشارات ما را قابل دانستید.
   ببینید تصمیم چاپ یا عدم چاپ این دلنوشته ها به خود شما بستگی دارد و ما هیچ توصیه ای در این رابطه نمی توانیم داشته باشیم. طبیعتاً این اثر متعلق به شماست و شما باید به صورت دلی راضی شده باشید تا بخواهید آن را منتشر نماید.
   حتماً در زمینه انتشار اثرتان همکاری خواهیم نمود. البته که محتوای کیفی آن نیز در تصمیم گیری ما تاثیر بسزایی خواهد داشت.
   در نهایت، هر زمان که خودتان مصلحت دانستید تمام و کمال در خدمت شما خواهیم بود.
   با سپاس مجدد از شما

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *