معماری یادمانی

چاپ کتاب معماری یادمانی

نام کامل اثر: معماری یادمانی

تالیف: آرمان آزادروش

سال چاپ: ۱۴۰۲

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۵۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰

چاپ کتاب معماری یادمانی

معماری و گردشگری جنگ، حوزه ای در تلاش برای اقدامی فرهنگی برای بازسازی حس‌ها و فضاهایی است که در دوران جنگ به نماد تبدیل شده‌‌اند. حال آن که می‌تواند به شکل یه اِلِمان شهری خود را به نمایش بگذارد و یا بخشی به جا مانده از آن دوران است. در این نوشتار تلاش شده تا علاوه بر آَشنایی با مفهوم جنگ و ابعاد مختلف آن به تعریف ریشه‌ی بحث مورد نظر پرداخته شود و سپس به موضوع اصلی، یعنی یادمان و مفهوم ذاتی آن بپردازیم. یادمانی که در دوران‌های مختلف و برای افراد مختلف سرشناس همواره مورد توجه بوده است و به طبع برای قهرمانان ملی هر کشوری که جان خود را کف دست گرفته تا از ذره ذره‌ی وجودشان برای خاک وطنشان مبارزه کنند نیز شایسته است که فضایی با این کیفیت و اهمیت طراحی و اجرا گردد.

چاپ کتاب معماری یادمانی

برای شناخت این دست فضاها و اثرگذاری آن بر شهر و مردم نیازمند این هستیم که یادمان‌های مختلف را بشناسیم. یادمان‌هایی که در هر شهر و کشوری نماد هستند و با شناخت موردی برخی یادمان‌ها، مقابر و آرامگاه‌ها چه در حوزه‌ی جنگ و غیر آن می­توان کانسپت هرچه بهتری از آن درک کرد. از آن­جا که بیش از همه، یادمان‌های مرتبط با جنگ مورد نظر است به بررسی و توضیح یادمان‌های مقابر شهدای جنگ تحمیلی در بخش‌ها و شهرهای مختلف اشاره می­شود. فضاهایی که گاها در در خود موزه‌های دفاع مقدس را نیز می­بینیم.از همنشینی معماری و فضاسازی دوران جنگ به شکل یک یادمان ماندگار، می­توان پیامی را برای همیشه در دل بیننده و گردشگر ایجاد کرد. پیامی که چون ریشه در دل همین مردم داشته، همیشه با آن­ها خواهد بود و در طول زمان نیز زنده نگه داشته می­شود.با بیان این­ها، وظیفه‌ی ما و به خصوص جامعه‌ی معماری است که بتواند با شناخت صحیح یادمان‌ها، مقابر و در کنار آن حوادث و ایجاد فضای موجود در آن ذهن و دل مخاطب را همگام و همراه خود سازد.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *