چاپ کتاب معماری، کالبدی برای شنیدن موسیقی

چاپ کتاب معماری، کالبدی برای شنیدن موسیقی

نام کامل اثر: معماری، کالبدی برای شنیدن موسیقی

تالیف: آرمان آزادروش

سال چاپ: ۱۴۰۲

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۳۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰

چاپ کتاب معماری، کالبدی برای شنیدن موسیقی

پرداختن به مطالعه، بازنگری، بررسی آثار با ارزش هر کشور و درک ارتباط بین خلاهای موجود در این بخش و تلاش برای ایجاد راه حلی برای از بین بردن مشکلات موجود در این حوزه امری حائز اهمیت است. در این کتاب، سعی بر آن شده تا علاوه بر پرداختن به معماری فضا به عنوان امری مهم در فضای شهری و با توجه به نوع کاربری آن که به طور عام می‌‌تواند تمامی جامعه‌ی شهری را در بر بگیرد، موسیقی را به عنوان رابط اصلی بین حس بشر و به تصویر کشیدن آن به عنوان یک عنصر بصری در معماری شهری مورد کاوش و تحقیق و بررسی قرار دهیم. با توجه به عدم وجود فضایی برای برقراری ایجاد حس تعامل بین موسیقی، شنیدار و کالبد فضای معماری، احساس نیاز برای ایجاد فضایی با این کیفیت در بسیاری از شهرها و استان‌‌ها به طور محسوسی احساس می‌‌شود. کتاب حاضر در تلاش است تا با بیان ضرورت وجود، ریشه یابی و آثار فرهنگی و هنری این‌‌گونه فضا بر فضای شهری و رفع این خلا اساسی، به بیان تاریخچه‌ی موسیقی و معماری و نمونه‌‌های مشابه در کشور و خارج آن اشاره کند و سپس به بررسی و توضیح رابطه‌ی بین معماری و فضایی برای شنیدار موسیقی و استانداردهای لازم برای آن بپردازد.

عماری، کالبدی برای شنیدن موسیقی

امیدوار است این کتاب برای محققین، طراحان و اندیشمندان مفید واقع شود، هرچند به طور یقین با تمامی تلاش‌‌ها و پژوهش‌‌های صورت گرفته، چه در محتوا و چه نگارش کتاب، هنوز امکان هرگونه تقص، تحقیق و نگارش بهتر در هر بخشی از کتاب امکان پذیر است؛ بنابراین هرگونه نقد، راهنمایی و توصیه‌‌های اندیشمندان و صاحب‌‌‌‌نظران، اینجانب را در مسیر پژوهش‌‌های و تحقیقات آینده کمک فراوانی خواهد کرد. معماری و موسیقی دو جزء لاینفک از یکدیگر هستند. چرا که هر جز از موسیقی از معماری اولیه‌ای پدید آمده است که این مهم، ذات معماری و فضاسازی را در دل خود موسیقی زنده می­دارد؛ بنابراین در درجه‌ی اول شناخت درون مایه‌ی موسیقی، یعنی هنر و فرهنگ را مورد بررسی قرار می­دهیم. سپس به تشریح این حوزه و اثرگذاری و شناخت موسیقی می­پردازیم و انواع اجزای درون مایه‌ی موسیقی را بررسی می­کنیم و بعد از آن اشتراکات و پیوند موسیقی و معماری به یکدیگر را مورد کنکاش قرار می­دهیم.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *