چاپ کتاب شعر و داستان

چاپ کتاب شعر و داستان

موسسه چاپ کتاب نارون آماده چاپ کتاب شعر و داستان متقاضیان عزیز می‌باشد. بسیاری از افراد با استفاده از ذوق و قریجه و استعداد در سرودن شعر یا نوشتن رمان و داستان حتی داستان‌های کوتاه و اخذ بازخوردهای مثبت از اطرافیان آن‌ها را برآن می‌دارد که آثار خود را از طریق مجاری قانونی به چاپ برسانند. واقعیت این است که چاپ آثار هنری مزیت‌های گوناگونی دارد. اولین مزیت آن است که افراد با چاپ کتاب شعر یا داستان خود مالکیت مادی و معنوی خود را به آن اثر احراز می‌دارند. بارها دیده شده است که برخی افراد سودجود با به دست آوردن آثار هنری فرد دیگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود می‌کنند که بدین سبب حاصل تلاش سال‌های متمادی شخص دیگر را تصاحب می‌کنند. دومین مزیت چاپ آثار هنری آن است که افراد بسیاری با دیدن آن‌ها می‌توانند بازخوردهای بسیار دقیق و تخصی را به نگارنده ارائه کنند که می‌تواند در بالا رفتن کیفیت این آثار بسیار کمک کننده باشد. سومین امتیاز چاپ آثار هنری، کسب شهرت و شناخته شدن است. یقیناً وقتی شعری سروده می‌شود صرفاً خود شاعر و یا در بهترین حالت چند تن از اطرافیان با اشعار آشنا می‌شوند و به آن‌ها گوش می‌دهند. در صورتی‌که اگر این آثار چاپ شود و مورد پذیرش و تایید مخاطبان قرار گیرد، شهرت و معروفیت فرد مولف بیشتر از پیش خواهد بود. این مزیت‌ها و ده‌ها مزیت دیگر باعث می‌شود که چاپ آثار هنری اهمیت و ارزش بیشتری پیدا کند.

بیشتر بخوانید: مراحل ترجمه کتاب و چاپ کتاب در ایران

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب برای ترجمه در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف

فرآیند چاپ کتاب شعر و داستان

در آثار علمی، مانند کتاب‌های دانشگاهی، عمدتاً حساسیت خاصی بر روی محتوای آثار وجود ندارد و در صورت بروز نیز به‌راحتی می‌توان آن را از بین برد. اما گاهاً دیده شده است که یک اثر هنری به خاطر این‌که محتوای آن شامل موارد و مسائل حساسیت‌زایی است که شاعر یا نویسنده به صورت کاملاً غیر عمدی آن‌ها را در محتوای خود انعکاس داده باعث شده است، آن اثر به چاپ و نشر نمی‌رسد و فرد شانس بزرگی را از دست می‌دهد. واقعیت این است بررسی و ارزیابی محتوای آثار علمی کار بسیار سخت و دشواری است و می‌بایست بررسی به‌گونه‌ای باشد که مسائل و مشکلات حساسیت‌زا در آثار انعکاس نباید. بر این اساس مهمترین مرحله در چاپ آثار هنری بعد از پدید آمدن اثر، ارزیابی و بررسی محتوای آن‌هاست. یقیناً در این مرحله به همراه ارزیابی محتوا از لحاظ حساسیت‌های سیاسی، فرهنگی و موارد مشابه، اثر پدید آمده از لحاظ کیفی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص گردد آیا این اثر خواهد توانست توجه مخاطبان را به خود جلب نمایند یا خیر. در نهایت بعد از تمامی اعمال فیلترهای کیفی اثر پدید آمده آماده چاپ می‌گردد.

ترجمه و چاپ کتاب شعر و داستان

یکی دیگر از فعالیت‌های موسسه چاپ کتاب نارون، ترجمه آثار ادبی و چاپ آن‌هاست. ترجمه و چاپ کتاب شعر و داستان بدین صورت انجام می‌گیرد که مولف یا مترجم در قدم اول کتابی را معرفی می‌نماید و سپس در فرآیند ترجمه مترجمین موسسه نارون به ارزیابی علمی و ادبی ترجمه پرداخته، اشکلات آن را رفع نموده و آن را از لحاظ ادبی با متن اصلی مطابقت می‌دهند. یقیناً در ترجمه اشعاری که به زبان خارجی سروده شده‌اند توجه به زمینه فرهنگی و ادبی زبان مبدا بسیار مهم و اساسی است و در این زمینه مترجمین موسسه چاپ کتاب نارون با توجه به سابقه کاری خود در خدمت متقاضیان عزیز خواهند بود.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

 

31 پاسخ
 1. مریم باقری
  مریم باقری says:

  سلام
  من یه کتاب شعر برای کودکان آماده کردم. میخواستم بدونم که شما چاپ کتاب شعر دارید یا نه؟ و اینکه برای چاپ کتاب شعر چه محدودیت هایی وجود داره؟ تشکر از شما

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   برای چاپ کتاب شعر محدودیت های خاصی وجود ندارد. البته بنده متوجه نشدم که منظور شما چه محدودیتی است؟ اگر محدودیت ممیزی باشد که باید عرض کنیم همانند چاپ کتاب های دانشگاهی و داستانی برای چاپ کتاب شعر نیز محدودیت هایی وجود دارد. این محدودیت ها نشات گرفته از مسایل فرهنگی و سیاسی است. شاعر یک مجموعه شعر می بایست با توجه به ارزشهای فرهنگی و روال سیاسی موجود در کشور عزیزمان، نکات لازم را رعایت نماید. ما این قول را به شما و سایر دوستانی که قصد چاپ کتاب شعر را دارند میدهیم که حتماً قبل از ارسال برای اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد، کتاب شما از طریق همکاران و ویراستاران متخصص ما مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد و مواردی که جز مصادیق ممیزی باشد حذ یا تعدیل شوند.
   موسسه نارون متشکل از چهار انتشارات است که یکی از این انتشارات در حیطه چاپ کتاب شعر و داستان فعالیت دارد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق آدرس ایمیل ما و شماره های تماس، با ما در ارتباط باشید تا فرایند دقیق چاپ کتاب شعر را به شما ارایه نماییم.
   تشکر

   پاسخ دادن
 2. مریم حیدری
  مریم حیدری says:

  من یه مجموعه داستانهای موتاه برای کودکان و نوجوانان نوشتم و میخواستم اینارو در اسرع وقت چاپ کنم. میخواستم بدونم که آیا شما در این حیطه هم فعالیت دارید (منظور چاپ کتاب برای رده سنی کودکان و نوجوانان). و اینکه میخوام اینارو رنگی و سیاه و سفید چاپ کنم چه باید کرد و هزینه چقدر تفاوت میکنه ممنون اگر جوابمو بدید.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   موسسه نارون متشکل از چهار انتشارات است که هریک از انتشارات در حیطه خاصی به چاپ کتاب مبادرت می کنند. یکی از حیطه های مروبط نیز چاپ کتاب شعر و داستان می باشد. کتاب شعر و داستان نیز می تواند بر حسب خود در هریک از طبقات سنی باشد. بیشتر طبقات سنی مطرح نیست بلکه موضوعیت آن انتشارات می بایست پوشش دهنده موضوعیت کتابها باشد. اغلب کتابهای شعر و داستان برای کودکان و نوجوانان توصیه شده است که به صورت رنگی و یا مختلطی از رنگی و سیاه و سفید باشد. جدابیت کتاب برای این رده سنی بسیار مهم است. اگر میخواهید کتاب پرفروشی برای این رده سنی آماده کنید توصیه می کنیم حتما کتابی رنگی داشته باشید و یا حداقل رنگی و سیاه و سفید باشد. چاپ کتاب با صفحات رنگی یقیناً قیمت بالاتری در مقایسه با کتابهای سیاه و سفید دارد. برای تعیین دقیق قیمت چاپ کتاب می بایست سایر فاکتورها مانند تعداد صفحات کتاب، جنس کاغذ و تعداد تیراژ را نیز مطرح نمایید. برای اطلاع از سایر موارد، می تواید با آدرس اییمیل ما و شماره های تماس ما در ارتباط باشید.

   پاسخ دادن
 3. یگانه ارجمندی
  یگانه ارجمندی says:

  سلام
  من میتونم نمونه ای از اشعارمو برای تعیین کیفیت برایتون بفرستم؟ متاسفانه افرادی که میشناسم احساس میکنم بازهورد واقع بینانه به من نمیدن و به این خاطر من نمی تونم کیفیت و ارزش واقعی اشعارمو بدونم. میخواستم به چاپ کتاب شعر اقدام کنم و به خاطر این دوست دارم در مرحله اول بازخوردی از شما دریافت کنم و بعد از این بازخورد اگر به نظر شما اشعار خوب بود کتاب رو چاپ کنید خودتون ممنون.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   ما در مسالب آموزشی خدمت نوینسدگان و شاعران عزیز مطرح نمودیم که بعد از اتمام کتاب، آن را به افراد متخصص ارسال کنید تا بتوانند بازورد درستی برای شما ارایه کنند. اگر شما برای اخذ بازخورد کتاب شعر خود را به افراد کم تخصص یا بدون تخصص ارسال نموده اید قطعاً نمی توانید انتظار خاصی داشته باشید. زیرا آنها اگر تصمیم داشته باشند صادقانه بازخورد ارایه کنند باز نمی توانند بازخورد خوبی ارایه کنند.
   امکان دارد آنها به یک محتوای خوب و با کیفیت نظر منفی داشته باشند یا به یک محتوای ضعیف نظر مثبتی داشته باشند که در هر دو صورت بازخورد ارایه شده بازخورد صحیحی نخواهد بود. از اینرو، شما میتوانید بخش هایی از کتاب شعر خود را به آدرس ایمیل ما ارسال نمایید تا افراد متخصص آن را بررسی نموده و ارزش واقعی آن را به شما اعلام نمایند. در صورت مثبت بودن دیدگاه همکاران ما، شما می توانید با خیال راحت کتاب شعر را چاپ کنید. قبلاً به کرات مشاهده نموده ایم که شاعران با ارسال بخش هایی از اشعار خود نتوانسته اند نظر مثبت همکاران ما را جلب کنند و به این شکل با اصلاحات انجلم شده نهایتاً موفق به چاپ شده اند و در مواردی نیز کار به مرحله چاپ نرسیده است زیرا به هیچ عنوان کیفیت لازم را نداشته است.
   شما میتوانید از طریق آدرس ایمیل و شماره های تماس موسسه با ما در ارتباط باشید.
   تشکر

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   کتاب نثر ادبی یا نظم به لحاظ هزینه با هم تفاوتی ندارند. هزینه چاپ کتاب با توجه به تعداد صفخات کتاب، جنس کاغذ، تعداد تیراژ، صفحه آرایی، نوع جلد کتاب، و برخی موارد دیگر مشخص می شود. شما برای اطلاع یابی دقیق از قیمت کتاب حتماً می بایست اطلاعات کتاب خود را به همکاران ما ارایه دهید تا آنها تخمین حدودی کتاب شما را انجام دهند. با ما از طریق ایمیل و شماره های تماس در ارتباط باشید.

   پاسخ دادن
 4. حافظ دشمن کش
  حافظ دشمن کش says:

  باعرض سلام وخسته نباشید .حالتون خوبه.من یه کتاب شعر نوشتم فرستادم انتشارات مجوزش اومده هزینه طراحی جلدش وشابکش را خودم پرداختم ولی میگن باید خودتون چاپش کنین منم هزینه چاپشو ندارم خواهشا میتونین بگین چکارکنم یعنی دولت حمایت مالی نمیکنه

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام و خسته نباشید
   ببینید دولت و بهتره بگیم هیچ دولتی در دنیا برای نویسندگان کمکی نمی کنه مگر در شرایط بسیار بسیار خاص و نادر.
   شما لازم نیست اول کار تیراژ بسیار بالایی چاپ کنید. شما می توانید فعلاً ۱۰ یا ۲۰ نسخه از کتابتان را چاپ کتاب کنید که مبلغ بسیار پایینی میشه بعد بتونید کتابتون رو در جاهای مختلف مثل اینترنت تبلیغ کنید و اشعارتون رو در معرض دید خوانندگان قرار بدید. اینبار ترسی نداشته باشید، اگر اشعارتون در معرض دید قرار بگیره و احیاناً مورد سرقت قرار بگیره چون شما این اشعار رو به صورت قانونی چاپ کردید میتونید به راحتی به دنبال حقوقتون باشید.
   ما با بستری معرفی کتاب که در وب سایتمون آماده کرده ایم میتونیم این شرایط رو برای شما مهیا کنیم که شما با چاپ کتاب شعرتون سریعاً مخاطبین خودتون رو پیدا کنید. این وب سایت بازدید ماهانه و سالیانه و روزانه بسیار خوبی دارد که اگر کتاب شما رو هم در وب سایت قرار بدیم شانس دیده شدن را دارد.
   شما میتونید از همکاران ما نیز قیمت چاپ دریافت کنید که اگر مدنظرتان بود همکاری داشته باشیم. از لینک زیر با همکاران ما در ارتباط باشید. تشکر
   http://www.narvanpub.com/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/

   پاسخ دادن
 5. نوید
  نوید says:

  درود،من یه مجموعه داستان کوتاه دارم،که قصد چاپ دارم،شرایط و مراحل چاپ ،پرداخت هزینه به چه صورت هستش آیاد امکان پرداخت اقساطی وجود داره برای تیراژ بالا؟روند اداری برای گرفتن مجوز چطوریه؟چقدر زمان می بره؟و حدودن برای چاپ صد نسخه از یک کتاب داستان هفتاد صفحه ای چقدر هزینه میفته؟

  پاسخ دادن
 6. قادری
  قادری says:

  با سلام
  من مجموعه ای داستان نوشتم؛ می خواستم بپرسم از کجا بدانم، محتوا شایستگی چاپ وانتشار را دارد؟ با احترام قادری

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام و وقت بخیر. ملاک خاصی برای ارزیابی کیفیت کتاب نوشته شده وجود ندارد. ارزیابی کیفیت کتاب کاری تجربی است مخصوصا که اثر شما هم یک اثر داستانی و غیرآموزشی است. در کتاب های غیرآموزشی چندین ملاک عینی برای ارزیابی محتوای کتاب وجود دارد، اما در کتابهای داستانی و رمان ملاک عینی حاصی وجود ندارد. بهترین روش برای تعیین کیفیت کتاب خوانده شدن آن توسط افراد مجرب و با دانش می باشد. شما می توانید بخش هایی از کتاب خود را برای ما ارسال نمایید تا توسط همکاران متخصص در چاپ کتاب نارون دانش مورد بررسی قرار گیرد. شما می توانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.
   http://www.narvanpub.com/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/

   پاسخ دادن
 7. Sarah
  Sarah says:

  سلام
  یه سوالی خدمت شما داشتم بنده داستان کوتاه مینویسم و برای چاپشون چه مراحلی باید طی کنم همچنین میشه بررسی کنید ببینید که آیا امکان چاپ وجود دارد یا خیر؟

  پاسخ دادن
 8. سحر
  سحر says:

  سلام.من داستان بلندی در ژانر فانتزی وحشت نوشتم می خواستم بدونم امکان چاپ در مجموعه تون وجود داره و چه اقداماتی باید انجام داد.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام شما می توانید با شماره های تماس و آدرس ایمیل با ما در ارتباط باشید. باید اثر بررسی شود و سپس در صورت موافقت شرایط کتاب چاپ خدمتتان اعلام خواهد شد.

   پاسخ دادن
 9. امید
  امید says:

  باسلام. مجموعه شعری دارم درقالب غزل قصدچاپ دارم منتهی تعداد صفحاتش کمه . قابل چاپ هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   انتشارات نارون دانش اخیراً به چاپ کتاب شعر به نام مجموعه اشعار شاعران را چاپ کرد که در آن اشعار ۱۱ شاعر به صورت مجموعه چاپ گردید. بر روی کتاب نیز اسامی تمامی شاعران درج گردید. مجدداً انتشاران ما چنین طرح و برنامه ای دارد که شما می توانید در ان شرکت کنید و اشعار خود را در این مجموعه چاپ نمایید. اما اگر بخواهید کتاب خاص خود را داشته باشید، بازهم این امکان برای ما وجود دارد که بعد از بررسی کیفی و کمی اشعار، نسبت به چاپ آنها اقدام کنیم.

   پاسخ دادن
 10. سینا
  سینا says:

  سلام ، در حال نوشتن یک مجموعه داستان کوتاه هستم که بعد از اتمام میخوام با نام خودم چاپ کنم، خواستم بدونم اگه بخش های توضیحی داستان که داستان رو روایت میکنن کتابی باشه ولی دیالوگ های شخصیت های داستان به زبان محاوره و گویش خودمونی باشه ، مجوز چاپ میگیره یا حتما باید کاملا کتابی باشه؟

  پاسخ دادن
 11. نگین
  نگین says:

  سلام
  روز به خیر
  من تعداد زیادی رباعی وشعر سپید دارم اما برای چاپش نیاز به ویرایش نهایی دارد شما می توانید راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
 12. مریم
  مریم says:

  با سلام
  مطالب تون رو خوندم و خیلی ممنونم ازتون
  سوالی داشتم در مورد هزینه چاپ کتاب، بعد از قرداد با ناشر ،هزینه چاپ کتاب بر عهده نویسنده هست یا ناشر؟و در اخر درصد نویسنده بر چه اساسی مشخص می شود؟تشکر

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بعضی از کتاب هایی که ناشر در نظر دارد روی آنها سرمایه گذاری کند. در اینصورت تمامی هزینه های چاپ به عهده ناشر خواهد بود و درصد فروش نیز با توافق بین ناشر و صاحب اثر تقسیم خواهد شد. اما اگر ناشر نخواهد روی کتابی سرمایه گذاری کند، تمامی هزینه ها به عهده صاحب اثر خواهد بود.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *