12

چاپ کتاب آسیب‌های روانی خانواده

نام کامل اثر: آسیب‌های روانی خانواده

نویسنده: اکرم مسرورپور

سال چاپ: ۱۳۹۹

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۵۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰

چاپ کتاب آسیب‌های روانی خانواده

مشترک، اما دور از هم و بدون هم؛ یکی از مهم‌ترین انواع طلاق، طلاق عاطفی است که در هیچ کجا به ثبت نمی‌رسد و نمود عینی ندارد اما مهم‌ترین نوع طلاق است. در طلاق عاطفی زن و شوهر عواطف خود را از یکدیگر دریغ می‌دارند و روی از هم برمی‌تابند، چراکه اعتمادشان به یکدیگر و جذابیتشان برای هم به انتها رسیده است. درحالی‌که امروزه بیشتر ازدواج‌ها با عشق صورت می‌گیرد و هر دو طرف قصد دارند به یکدیگر و تعهداتشان در مقابل هم احترام بگذارند، اما در طول زمان مسائلی پیش می‌آید که می‌تواند به جدایی، یا یک زندگی مشترک بدون احساس، عشق و همراهی منجر شود. طلاق عاطفی عبارت از یک وضعیت یا طرز تلقی است بین زن و شوهر رسمی که روابط ایشان دچار اختلال شده، سرمایه عاطفی- بین شخصی آنان به حالت انفعالی درآمده و سپس به فقر عاطفی میل می‌کند و پیوند همسری و همسرایی‌شان به گسست، جدا سری و بالاخره به طلاق عاطفی می‌انجامد. با این تعریف به نشانه‌شناسی طلاق عاطفی می‌توان پی برد؛ بدین معنی که هم‌اتاقی جای خود را به تک اتاقی می‌دهد. سخن‌های بین زن و شوهر کوتاه می‌شود و چه‌بسا به مکاتبه و مبادله یادداشت‌های کوتاه منجر می‌شود.

چاپ کتاب آسیب‌های روانی خانواده

در میان غریبه‌ها می‌کوشند به موضع مهربانانه‌ای تظاهر کنند ولی در خلوت، هریک در عالم بی‌کسی به سر می‌برند. احساس عاطفی همگرایی جای خود را به دگر گرایی اگر نگوییم به گریز و سکوت و ارتباطی غم‌زده – می‌دهد… در خانواده سالم زن و شوهر به تعهدات خود پای بندند و در برابر لغزش‌ها، حساسیت‌های نابخردانه نشان نمی‌دهند چه‌بسا خانواده‌هایی هستند که در اثر ناآگاهی از ضوابط و حقوق یابی توجهی به اصول زندگی مشترک، همواره دچار درگیری و اختلاف‌اند و فرصت عمر را که باید صرف خودسازی شود، در راه مشاجره و اختلاف‌ها از دست می‌دهند. به هم ریختن کانون گرم خانواده بخصوص با بودن فرزندان دلبند و بی‌گناه، گناهی نابخشودنی است.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *