پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی

مجلات علمی تخصصی به مجلاتی اطلاق می‌شود که دارای نمایه وزارت علوم، ISI، اسکوپوس و سایر نمایه‌های معتبر نیستند. مجلات مورد تایید داخلی وزارت علوم شامل دو دسته مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی تخصصی هستند. مجلات سایر نمایه‌ها از جمله ISI یا تامسون رویترز، اسکوپوس و ISC نیز معمولاً در سایت این پایگاه‌ها قابل دسترسی هستند. بنابراین مجلات علمی تخصصی هیچ کدام از این نمایه‌ها را ندارند و بنابراین فاقد امتیاز دانشگاهی هستند. با این حال دانشجویانی که به تازگی شروع به نگارش مقاله کرده‌اند یا افرادی که قصد ارائه مقاله به یک سازمان یا اداره را دارند می‌توانند مقالات خود را در چنین مجلاتی چاپ نمایند. مقالات چاپ شده در مجلات علمی تخصصی معمولاً برای افزایش اعتبار رزومه افراد و یا شروع ورود به عرضه پژوهشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته قابل اشاره است که برخی مجلات علمی تخصصی در پایگاه‌هایی مانند گوگل اسکولار، مگ ایران و برخی دیگر از پایگاه‌های نمایه سازی منتشر می‌شوند.

رشته‌های تحت پوشش در پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی در رشته مدیریت و حسابداری

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی در رشته روانشناسی و مشاوره

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی در گرایش‌های مختلف علوم تربیتی

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی در پزشکی و رشته‌های مرتبط

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی در رشته‌های فنی و مهندسی

آیا پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی ارزش علمی دارد؟

همانگونه که گفته شد مجلات علمی تخصصی دارای نمایه معتبری نمی‌باشند و بنابراین امتیاز دانشگاهی از قبیل امتیاز برای دفاع از پایان نامه، ارتقای هیئت علمی یا ارائه در مصاحبه دکتری را دارا نمی‌باشند. با این حال اگر فردی در آغاز مسیر پژوهشگری است و به تازگی مقاله نویسی را آغاز کرده است می‌تواند با چاپ مقاله در چنین مجلاتی رزومه خود را تاحدی تقویت نماید و در برخی پایگاه‌های علمی دارای پروفایل گردد.

نحوه درخواست پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

برای اطلاع از خدمات موسسه چاپ کتاب نارون پاب در خصوص پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی تخصصی می‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. برای این منظور می‌توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید. همچنین برای تماس تلفنی یا تماس از طریق تلگرام می‌توانید از شماره‌های قرار گرفته در صفحه تماس با ما استفاده نمایید.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.