پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

با توجه به اینکه مجلات اسکوپوس در کنار مجلات ISI (تامسون رویترز) دارای ارزش بالایی در تمامی مجامع علمی و دانشگاه‌ها هستند، گرایش به گرفتن پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس نیز در ایران افزایش یافته است. اسکوپوس یک پایگاه استنادی است که در سال ۲۰۰۴ توسط الزویر با همکاری ۲۱ موسسه از سراسر جهان راه اندازی شد. این پایگاه چکیده‌ای از مقالات بیش از ۱۹ هزار ژورنال علمی را نمایه می‌کند و امکانات بی‌نظیری را در اختیار پژوهشگران و برنامه ریزان قرار می‌دهد.

هر ساله ده‌ها هزار مجله درخواست نمایه شدن در پایگاه اسکوپوس را ارائه می‌دهند اما تنها تعداد معدودی از این مجلات به لیست مجلات اسکوپوس اضافه می‌شوند. بنابراین رقابت زیادی بین مجلات برای قرارگیری در این لیست و همچنین بین پژوهشگران برای چاپ مقاله در این مجلات وجود دارد.

موسسه مطالعاتی نارون ضمن همکاری با پژوهشگران در رشته‌های مختلف، توانسته است فرصتی برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس فراهم نماید. این موسسه ضمن رایزنی با مجلات مختلف، توانسته است سرعت پاسخگویی به مقالات ارسالی را به طرز چشمگیری کاهش دهد و همین عامل سبب شده است که در هر سال تعداد زیادی مقاله توسط این موسسه در مجلات معتبر اسکوپوس به چاپ برسد.

رشته‌های تحت پوشش در پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس در رشته مدیریت و حسابداری

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس در رشته روانشناسی و مشاوره

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس در گرایش‌های مختلف علوم تربیتی

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس در پزشکی و رشته‌های مرتبط

– پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس در رشته‌های فنی و مهندسی

آیا پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس ارزش علمی دارد؟

هم اکنون مجلات نمایه شده در اسکوپوس دارای اعتبار بالایی هستند و این پایگاه استنادی تنها پایگاهی است که توانسته است به رقیبی برای تامسون رویترز یا همان ISI تبدیل شود. هم اکنون مجلات اسکوپوس در تمامی دانشگاه‌های و مراکز عالی ایران مورد تایید هستند و این مجلات برای دفاع از پایان نامه، ارتقای هیئت علمی، مصاحبه دکتری و سایر امور پژوهشی دارای امتیاز کاملی است. البته باید توجه کرد که مجلات اسکوپوس به چهار دسته Q1، Q2، Q3 و Q4 تقسیم می‌شوند. مجلات Q1 دارای بالاترین امتیاز هستند اما بیشتر دانشگاه‌های ایران حتی مجلات Q4 را نیز تایید می‌کنند.

نحوه درخواست پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

برای اطلاع از خدمات موسسه چاپ کتاب نارون پاب در خصوص پذیرش و چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس می‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. برای این منظور می‌توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید. همچنین برای تماس تلفنی یا تماس از طریق تلگرام می‌توانید از شماره‌های قرار گرفته در صفحه تماس با ما استفاده نمایید.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.