وسواس به زبان ساده

چاپ کتاب وسواس به زبان ساده

نام کامل اثر: وسواس به زبان ساده

نویسندگان: سیمین ثابت، پویا رضوان روح

سال چاپ: ۱۳۹۹

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۲۰۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب وسواس به زبان ساده

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ کتاب وسواس به زبان ساده پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب وسواس به زبان ساده را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

در رابطه با وسواس فکری عملی دو نظریه وجود دارد. برخی روان پزشکان بر این باورند که وسواس یک بیماری مغزی است. آنها اعتقاد دارند که در بیشتر مواقع وسواس پس از یک ضربه یا ضایعه مغزی ایجاد می‌شود. دوم آنکه کارکرد بیش از اندازه دو بخش مغز بر مبنای اسکنهای مغزی افراد وسواسی نشان دهنده علت این بیماری است. سومین عامل به محتوای «زمزمه‌های ذهنی» افراد وسواسی مربوط می‌شود. این محتوا عبارت است از اعمالی بر مبنای آئین و رسوم وسواسی که بسیار ترتیبی و خاص هستند. شاید با افرادی مواجه شده باشید که قبل از رفتن به حمام آداب و رسوم خاص خود را دارند. آنها ابتدا حمام را با مواد ضد عفونی کاملاً می‌شویند. سپس وسایل شستشو را بطور منظم در قفسه‌ها می‌چینند. حتماً باید حوله خود را قبل از حمام گرم و تا کنند و محیط حمام را کاملاً آماده و مهیا سازند.

وسواس به زبان ساده

اگر این مراسم را انجام ندهند، هرگز نمی‌توانند دوش بگیرند. در نظریه فوق روان پزشکان برای کاهش اثرات وسواس داروهایی متناسب با این بیماری تجویز می‌کنند. از طرفی دیگر، در رویکرد روان شناختی به وسواس بعنوان یک اختلال شناختی رفتاری نگریسته می‌شود. این نظریه معتقد است که برای درمان این اختلال، اضطراب نهفته در افراد وسواسی باید کاهش یابد که این درمان به دو صورت امکان‌پذیر است. بعضی روان‌شناسان به رفتار درمانی براساس روبه رو شدن وسواسی‌ها با محرکهای وسواس و عدم پاسخ‌های همیشگی معتقدند. گروه دوم با ارائه مدارک قوی مبتنی بر آزمایشات کنترل شده روش اصلاح افکار خطرناک وسواس گونه را بکار برده و از آن پرده برداشته‌اند. افکار وسواسی، افکاری اغراق آمیز و فاجعه ساز توأم با باورهای غیر منطقی می‌باشد. در نتیجه برای درمان آن حرکتی شناختی رفتاری (رفتار درمانی شناختی) شکل گرفته است.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *