کتاب بحران شهری

چاپ کتاب بحران شهری

نام کامل اثر: کتاب بحران شهری (چالش پیش روی مدیریت شهری)

نویسندگان: ایوب ناظمی، پیمان حسنوند و احسان فولادوند

سال چاپ: ۱۳۹۹

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۳۲۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب رابطه درمانی اجتماعی ـ هیجانی

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ کتاب بحران شهری پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب بحران شهری را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

طی صدسال اخیر شهرها درصد زیادی از جمعیت جهان را سوی خود جذب کرده اند. پیش بینی های سازمان ملل برآورد کرده است که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۶۰ درصد مردم جهان در نواحی شهری زندگی خواهند کرد. با وجود اینکه شهرها تنها حدود ۲ درصد از سطح زمین را اشغال کرده اند، بیش از نیمی از جهان را در اختیار دارند، که با نرخی حدود ۵۵ میلیون جمعی نفر در سال در حال افزایش است. این جمعیت ۴/۳ منابع جهان را مصرف کرده و اصلی ترین تولید کننده ضایعات در جهان است. شهرها به دلیل نیاز به انرژی و خوراک به ساختارهای بزرگ انگلی تهی کننده و تحلیل برنده جهان تبدیل شده اند، مصرف کنندگانی بی رحم، آلوده کنندگانی بی مروت و سرسخت. امروزه شهرها، منابع و مواد را از سرتاسر جهان به سوی خود جذب میکنند. تحلیل رفتن و تخریب لایه ازن، تهدیدی را که بوسیله شهرها و ساز و کارهای توسعه ای آنها مطرح می شوند، کاملا روشن می نماید. بنابراین بحث اصلی در موضوع پایداری، باید افزایش تسلط بر شهرها و گسترش مناطق حوزه نفوذ شان باشد.

کتاب بحران شهری

با افزایش سلطه جهانی شهرها، توسعه و مدیریت شهرها و نواحی پیرامونشان به عنوان پایه و اساس شکل گیری کنش ها و تعاملات اجتماعی و اقتصادی، که باید بهتر درک شوند، ضروری است. چرا که پایداری جهانی تبدیل به موضوع روز جامعه جهانی معاصر شده است و رسیدن به این پایداری بدون شناخت شهرها به عنوان مهمترین نمود فضایی ـ کالبدی تمدن بشری به نظر غیرممکن میرسد. یکی از قوی ترین موضوعات مرتبط با توسعه پایدار، پذیرفتن شهر به عنوان یک اکوسیستم است. مکانی پویا و پیچیده که نمیتواند از قواعد گوناگون طبیعی و غیرطبیعی شانه خالی کند.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *