بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو

چاپ کتاب بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو

نام کامل اثر: بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو (بررسی نسبت خیر و حکومت مطلوب در فلسفۀ سیاسی)

نویسندگان: میثم جعفری، سید جواد امام جمعه زاده، امیر مسعود شهرام نیا

سال چاپ: ۱۳۹۹

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۴۰۰۰۰۰ ریال

تعداد تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

برای سفارش ترجمه و چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش کلیک کنید

معرفی کتاب بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو

موسسه چاپ کتاب نارون دانش در سال جاری به چاپ کتاب بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو پرداخته است. در اینجا همکاران ما در چاپ کتاب نارون دانش مقدمه کتاب بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو را برای شما آماده نموده‌اند که می‌توانید قبل از تهیه این کتاب، آن را خوانده تا با محتوای آن آشنایی اولیه داشته باشید.

به گفتۀ بلونشلی «علم سیاست به معنای درست کلمه علمی است که دولت را بررسی می‌کند». این گفته یاد آور سخنان ارسطو در کتاب سیاست است. در زبان‌های اروپایی واژۀ سیاست از کلمۀ یونانی شهر  گرفته شده است و از نظر ارسطو شهر موضوع علم سیاست بود. تصور زندگی مدنی و آزاد در خارج از شهر نا ممکن بود و بنابراین کاملاً معقول به نظر می‌رسید که زندگی در شهر موضوع سیاست باشد؛ و مترادف با موضوع دولت باشد. با این تفسیر سیاست مساوی است با دولت.

بازسازی حکمت عملی از منظر ارسطو
مسلماً حوزۀ سیاست از نظر تاریخی گسترده‌تر از محدودۀ دولت است. با این حال در روزگار حاضر مشکل بتوان سیاست را جدا از دولت یا خواست تأسیس دولت در نظر گرفت. امروزه جوهر سیاست در دولت آشکار می‌شود. اگر هم سیاست را با حوزه دولت یکسان بیانگاریم، به هیچ روی معنای آن را محدود نکرده‌ایم. تأمل فلسفی دربارۀ دولت رابطۀ بسیار نزدیکی با تفکر دربارۀ ماهیت و غایات زندگی اجتماعی دارد. دولت نسبت متفاوتی با دیگر نهادهای زندگی اجتماعی دارد؛ از جهتی خود یک نهاد اجتماعی و هم ردیفِ دیگر نهادهای اجتماعی است و از جهتی دیگر ماهیت و کارکرد دولت آن را در مقامی بالاتر و برتر از دیگر نهادهای زندگی اجتماعی قرار می‌دهد. به عبارتی همۀ دیگر نهادهای زندگی اجتماعی به نوعی تحت سلطه و نظارت دولت قرار می‌گیرند و دولت می‌کوشد آن نهادها را سامان دهد؛ پس دولت در عین حال که یک نهاد است نهادِ نهادها به شمار می‌آید.

این کتاب مجوز چاپ را از وزارت ارشاد به شماره پیگیری ۲۱۲۴۵۷۹ در تاریخ ۱۱/۰۴/۱۳۹۹ دریافت نموده است.

اگر قصد ویرایش کتاب و چاپ کتاب را دارید، همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *