چاپ کتاب راهنمای بالینی درمان جنسی سیستمیک

چاپ کتاب راهنمای بالینی درمان جنسی سیستمیک

نام کامل اثر: راهنمای بالینی درمان جنسی سیستمیک (ویرایش سوم، سال ۲۰۲۰)

نویسنده: نانسی گامبشیا – جرالد آر. ویکز – کاترین ام. هرتلین

ترجمه: امیرپویا خراسانی‌‌نیا، فهیما خراسانی‌‌نیا

سال چاپ: ۱۴۰۱

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۲۵۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰

چاپ کتاب راهنمای بالینی درمان جنسی سیستمیک

ویرایش سوم کتاب حاضر، جلد همراهی برای درمان جنسی سیستمیک، چاپ سوم است یا به‌عنوان یک کتاب مستقل استفاده می‌‌شود. چاپ دوم این متن در سال ۲۰۱۷ از طرف AASECT (انجمن مربیان، مشاوران و درمانگران جنسی آمریکا) «جایزه کتاب سال»  دریافت شد؛ مانند نسخه دوم، متن پیشنهاد می‌‌کند که مشکلات جنسی باید در چارچوب سیستم زوجین موردتوجه قرار گیرد. این کتاب بر اساس چندین فرض که آن را با زمینه ازدواج و خانواده‌درمانی یا درمانگرانی که مشکلات را از منظر سیستمیک می‌‌نگرند سازگار است. ما فرض می‌‌کنیم: (۱) مشکلات جنسی ممکن است نشان‌دهنده مشکلات در سطوح مختلف زندگی زوجین باشد؛ (۲) حل بسیاری از مشکلات مربوط به زوجین باید قبل از کار بر روی مشکلات جنسی آغاز شود؛ (۳) عوامل ناخودآگاه در روابط زوجین ممکن است درمان جنسی را غیر مؤثر سازد؛ (۴) مشکلات جنسی در یک همسر ممکن است به‌عنوان «مخفی کردن» مشکلات جنسی در طرف دیگر نمایان شود؛ (۵) مشکلات جنسی ممکن است به‌صورت ناخودآگاه توسط زوجین حفظ شود تا از صمیمیت در سایر قسمت‌‌های رابطه جلوگیری شود؛ (۶) تکالیف خانه همیشه باید به‌طور فعال هر دو زوج را درگیر کند به‌طوری‌که هرکدام سود ببرد؛ (۷) مشکلات زوجین و مسائل جنسی ممکن است متقابلاً یکدیگر را حفظ کرده و تشدید نمایند.

چاپ کتاب راهنمای بالینی درمان جنسی سیستمیک

بنابراین یک انتخاب ایده‌‌آل، برنامه‌‌های ازدواج و خانواده‌‌درمانی و درمان جنسی است زیرا عملی بوده و جهت‌‌گیری سیستمیک دارد. با چاپ دوم کتاب راهنمای درمانگر در درمان جنسی سیستمیک و دوباره با متن فعلی، متوجه شدیم که درمانگرانی که ما آموزش می‌‌دادیم اغلب این کتاب را به جلسات می‌‌بردند و از آن استفاده می‌‌کردند و برای خواندن توضیحات مربوط به اختلالات خاص یا یافتن برنامه، برای برگزاری جلسه بعدی خود آن را مرور می‌‌کردند. ما همچنین متذکر شدیم که کارآموزان تحصیلات تکمیلی در کلاس‌‌هایی که در آن از درمان جنسی سیستمیک، چاپ دوم و سوم به‌عنوان کتاب درسی استفاده می‌‌شد‌‌، از این کتاب مشورت می‌‌گرفتند. ما بر موضوعاتی که هر درمانگر باید بداند، به‌ویژه هنگام ادغام زوج‌درمانی و درمان جنسی تمرکز کردیم. ما این نسخه را اصلاح کردیم تا بیشتر راهنما، مرجع و منبع سریع اطلاعات برای درمانگر باشد. بر این اساس فصل‌‌هایی را در مورد تاریخچه جنسی، استفاده از ژنوگرافی (ژنوگرام) جنسی و جدول زمانی و نحوه ترکیب تمرینات لمسی ـ حسی که معمولاً به‌عنوان تمرکز حسی شناخته می‌‌شوند، اضافه کردیم (اما در فصل ما رویکرد بسیار دقیق‌‌تری ارائه شده است).

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *