Untitled

چاپ کتاب دیپلماسی فرهنگی و ارتباطات

نام کامل اثر: دیپلماسی فرهنگی و ارتباطات: ابزار حکمرانی و قدرت نرم ترکیه

نویسنده: ذاکر آوشار، مهمت شاهین، مجاهیت کوچوک‌یلماز، سرکان اُکتن و ماریانا پوپسکو وسکه

ترجمه: سیدمحمد سیدی‌اصل

سال چاپ: ۱۴۰۲

نوبت چاپ: اول

قیمت: ۱۸۰۰۰۰۰ ريال

تعداد تیراژ: ۱۰۰ نسخه

چاپ کتاب دیپلماسی فرهنگی و ارتباطات: ابزار حکمرانی و قدرت نرم ترکیه

با گذشت سال‌ها بحث قدرت، هنوز در کانون اصلی مطالعات روابط بین‌الملل قرار دارد؛ چرا که مؤلفۀ قدرت با تغییرات روزافزون علمی وفنآورانه و به تبع آن تغییر محیط بین‌المللی، ابعاد جدیدی به خود گرفته است. یکی از مهم‌ترین این ابعاد، بعد نرم قدرت می‌باشد. گرچه مفهوم قدرت نرم دیری نیست که در روابط بین‌الملل جای خود را باز کرده است اما از زمان‌های گذشته می‌توان ردپا و کاربرد آن را در سیاست خارجی کشورها ردیابی کرد. در این بین دیپلماسی عمومی نقش مهمی در شرایط کنونی محیط بین‌المللی دارد و بر این اساس می‌توان ادعا داشت که بازیگران اصلی که تأثیر دیپلماسی عمومی را افزایش می‌دهند، دیپلماسی فرهنگی و ابزارهای قدرت نرم هستند. با توجه به افق ترسیم شده، کشور ترکیه هم برای تحکیم قدرت منطقه‌ای خود و رسیدن به اهداف و برنامه‌های مدّ نظر خود و برای گام نهادن در مسیر مبدل شدن به یک قدرت جهانی، سیاست مؤثری را در زمینه دیپلماسی عمومی دنبال می‌کند. شتاب و انکشاف ترکیه در اقتصاد، انرژی، فنآوری‌های نوین، صنایع دفاعی، گردشگری و توسعه سطح بازیگری و روابط این کشور در اروپا، خاورمیانه، اوراسیای مرکزی، آفریقا و شرق دور راه را برای بین‌المللی شدن قدرت نرم هموار کرده است.

ابزار حکمرانی و قدرت نرم ترکیه

کتاب دیپلماسی فرهنگی و ارتباطات : ابزار حکمرانی و قدرت نرم ترکیه که چاپ نخست آن در سال ۲۰۲۲ و در یازده فصل منتشر شده است، تلاش جمعی از اندیشمندان دانشگاهی و مدیران دولتی ترکیه است برای پاسخ به چنین اهداف و نیازهائی. اموری که ما نیز بدان حس نیاز می‌کنیم و با تمسک به قاعدۀ عدم لزوم اختراع دوبارۀ چرخ، می‌توانیم از موفقیت‌ها و شکست‌های آنان بیاموزیم. البته این کتاب به صرف تجارب ترکیه اکتفاء نکرده است و تلاش داشته است از تجارب موفق اروپائی و جهانی نیز بهره گیرد. شاید اولین نکته‌ای که از چینش فصول و انتخاب مباحث در این کتاب باید بیاموزیم، لزوم تجمیع ابزارها و امکانات مؤثر در لوای یک مدیریت غیرمتمرکز باشد. همچنین دومین نکته‌ای که واجد توجه است برون‌سپاری برخی وظایف دولتی به نهادها و شرکت‌های خصوصی و بهره‌گیری از ابزارهائی چون معافیت مالیاتی و … باشد. سومین نکتۀ مهم نیز شاید معرفی و مشخص کردن نحوۀ بهره‌گیری از استانداردها و پروتکل‌های بین‌المللی در این حیطه باشد. چهارمین نکته اما نهادسازی با توجه به امکانات و قابلیت‌ها است ترکیه با تأسیس «کل جوامع خویشاوند و ترک‌های خارج از کشور» شاید در پی تحقق بخشیدن به ایده‌های قدیمی چون «ترکیه از ترکیه بزرگ‌تر است» و «جغرافیای کنونی ترکیه، چیزی است که دشمنان تحدید کرده‌اند» باشند.

چاپ کتاب در انتشارات نارون دانش

انتشارات نارون دانش یکی از برترین ناشرین در حوزه چاپ کتاب می‌باشد. صاحبان اثر می‌توانند از خدمات ویراستاری کتاب و همچنین صفحه آرایی کتاب این انتشارات بهره‌مند شوند. انتشارات نارون دانش با در اختیار داشتن تیم متخصص طراحی جلد کتاب این امکان را دارد که در زمینه مربوط به طراحی جلد کتاب نیز به صاحبان اثر خدمات تخصصی ارایه نماید. جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *