تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

اگر شما هم دانشجو باشید حتماً می‌دانید که این روزها شرط موفقیت در بیشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دکتری تخصصی داشتن یک رزومه قوی و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته این شرایط در بیشتر کشورها وجود دارد و شرط پذیرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دکتری به نظر اساتید مصاحبه شونده بستگی دارد. بنابراین شما باید هم از دید کمی بتوانید نمره بالایی را در مصاحبه کسب کنید و هم از دید کیفی بتوانید تاثیر مثبتی بر دیدگاه اساتید مصاحبه شونده برجای بگذارید. در اینجا درباره تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری نکاتی را توضیح خواهیم داد.

تجربه افرادی که در مصاحبه دکتری شرکت کرده‌اند نشان می‌دهد که اگرچه از مجموع ۴۰ امتیاز مصاحبه دکتری تنها ۴ نمره به تالیف یا ترجمه کتاب اختصاص دارد اما در واقع باید به تاثیرات غیرمستقیم آن نیز اشاره کرد. هم اکنون هر مقاله بین ۱ تا ۷ امتیاز در مصاحبه دکتری دارد و کتاب ۴ امتیاز. اما از سوی دیگر بسیاری از اساتید نگارش و چاپ کتاب را سندی می‌دانند مبنی بر اینکه دانشجوی مورد نظر کیفیت بالایی دارند. به خصوص در سال‌های اخیر که چاپ مقالات توسط موسسات افزایش یافته است، بسیاری از اساتید مصاحبه کننده می‌دانند که مقالات دانشجویان معمولاً کیفیت بالایی ندارد و اعتماد خود را به مقالات از دست داده‌اند.

از سوی دیگر برخی معتقدند با توجه به اینکه برای چاپ یک کتاب باید از فیلترهای متعددی عبور کرد، بنابراین دانشجویی که توانسته است کتابی را از پایان نامه ارشد خود چاپ کند یا توانسته است یک کتاب انگلیسی به روز را ترجمه کرده و به چاپ برساند دارای مهارت و استعداد خوبی برای تحصیل در دوره دکتری است. این دیدگاه باعث می‌شود که اساتید مصاحبه کننده در بخش‌هایی که دادن نمرات به تشخیص خودشان بستگی دارد شما را در اولویت قرار دهند. توصیه موسسه چاپ کتاب نارون این است که برای روز مصاحبه دکتری حداقل یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه شده داشته باشید تا از مزایای بی‌شمار آن استفاده نمایید. ما نیز در کنار شما هستیم.

آیا نیاز به ترجمه کتاب، چاپ کتاب و استخراج کتاب دارید؟ همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

2 پاسخ
 1. مدیر سایت
  مدیر سایت says:

  با سلام
  میواستم بدونم آیا واقعاً چاپ کتاب برای مصاحبه دکترا تاثیر گذار هست یا خیر؟ آیا اطلاعی از این مساله به صورت دقیق دارید یا نه؟ اگر واقعا بدون چاپ کتاب برای مصاحبه دکترا تاثیر داره یه کتاب نصفه و نیمه آماده دارم که میتونم شبانه روزی کار کنم و به یه جایی برسونم. مرسی….

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام به شما دوست عزیز
   ببینید ما در مطلبی که تحت عنوان تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری گذاشتیم اونجا هم اذعان کردیم که نمره مصاحبه دکترا توسط بورد علمی ان دانشگاه مشخص می گردد. اینکه به یک اثر تالیفی چاپ شده در مصاحبه دکترا چه نمره ای ارایه میشود و به سایر آثار علمی مانند مقاله و ترجمه و همایش چه نمره تعلق می گیرد به نظر بورد علمی آن دانشگاه تعیین می شود. اما بر حسب تجربه و روالی که از سالیان قبل نیز بوده و پیرو تجربه شخصی نگارنده نگارش و چاپ یک کتاب در مصاحبه دوره دکترا بیشترین و بالاترین امتیاز را دارا می باشد. البته این کتاب می بایست کاملاً در حوزه تخصص رشته خودتان باشد. برخی افراد با چاپ کتب کاملا غیرتخصصی چنین فکر می کنند که می توانند این کتاب را در مصاحبه دوره دکترا نشان دهند . در حالیکه چنین کتابهایی هیچ امتیازی در مصاحبه دکترا برای انها نخواهد داشت. اگر کسی رشته تحصیلی وی شیمی باشد می بایست حتماً در رشته خود و موضوعات آن اقدام به ترجمه کتاب و یا نگارش کتاب نماید.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *