استخراج مقاله از پایان نامه

یکی از مراحل تحصیلات تکمیلی در ایران ارائه رساله یا پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد و دکتری است. برای کسب مجوز دفاع از پایان نامه نیز معمولاً از دانشجویان درخواست می‌شود که یک یا دو مقاله علمی پژوهشی، اسکوپوس و یا آی اس آی ارائه دهند. البته در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه مقاله در مجله‌ای که در پایگاه پابمد نمایه می‌شود نیز مورد پذیرش است. همچنین باید توجه نمود که مجله انتخاب شده در لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم، دانشگاه آزاد و یا دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار نداشته باشد.

برای چاپ مقاله در یک مجله ابتدا باید مقاله را از پایان نامه استخراج نمود. دلیل استخراج مقاله از پایان نامه این است که مقاله باید حاوی یافته‌های اصلی پایان نامه باشد تا مورد قبول دانشگاه باشد. همچنین باید مقاله طوری استخراج شود که بتوان مقالات دیگری را نیز از پایان نامه استخراج کرد. از نظر عرف بین المللی نتایج هر پژوهش بهتر است در قالب یک مقاله منتشر شود اما از آنجایی که در دانشگاه‌های ایران کمیت مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد، دانشجویان گاهی اوقات باید دو مقاله ارائه دهند.

یکی از نکات مهم در استخراج مقاله این است که فردی که قصد استخراج مقاله را دارد باید با اصول پژوهش و مقاله نویسی آشنا باشد. اگرچه استخراج مقاله از پایان نامه از نگارش مقاله راحت‌تر است اما با این حال اصول فنی و علمی باید در آن رعایت گردد. از سوی دیگر باید توجه کرد که گاهی اوقات مقاله استخراج شده نیاز به بازنگری و به روز رسانی دارد چرا که ممکن است پس از گذشت چند ماه یا سال از نگارش پایان نامه، منابع و مطالعات جدیدی انجام شده باشد. موسسه نارون پاب آمادگی دارد در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری مشاوره علمی ارائه دهد.

استخراج مقاله از پایان نامه

رشته‌های تحت پوشش در استخراج مقاله از پایان نامه

– استخراج مقاله از پایان نامه در رشته مدیریت و حسابداری

– استخراج مقاله از پایان نامه در رشته روانشناسی و مشاوره

– استخراج مقاله از پایان نامه در گرایش‌های مختلف علوم تربیتی

– استخراج مقاله از پایان نامه در پزشکی و رشته‌های مرتبط

– استخراج مقاله از پایان نامه در رشته‌های فنی و مهندسی

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

برای استخراج مقاله از پایان نامه ابتدا باید فرمت مجله‌ای که مقاله به آن ارسال خواهد گردید مشخص شود. در مرحله بعد براساس فرمت تعیین شده مقاله استخراج می‌شود. پس از این مرحله ممکن است نیاز به بازنگری و به روز رسانی مقاله باشد که این کار نیز باید انجام گیرد. برای ارسال مقاله به مجلات خارجی، نیاز به ترجمه مقاله به زبان مقصد وجود دارد که عموماً زبان انگلیسی است و پس از ترجمه مقاله باید مجدداً توسط یک کارشناس در رشته مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت مقاله در مجله مورد نظر سابمیت خواهد شد.

نحوه درخواست استخراج مقاله از پایان نامه

برای اطلاع از خدمات موسسه چاپ کتاب نارون پاب در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه می‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. برای این منظور می‌توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید. همچنین برای تماس تلفنی یا تماس از طریق تلگرام می‌توانید از شماره‌های قرار گرفته در صفحه تماس با ما استفاده نمایید.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.